przejdź do Sochaczew.pl
552183 odwiedzin
Edu Akcja dla bibliotek – co się dzieje w stołecznych bibliotekach?

Takie okazje, kiedy można podpatrzeć i posłuchać jak bibliotekarze mówią o swoich patentach na sukces i sposobach na zwiększenie czytelnictwa nie zdarzają się często.

Miałam okazję wziąć udział w konferencji organizowanej przez Warszawski Program Edukacji Kulturalnej w ramach Edu Akcji. Tradycyjnie odbyła się ona podczas Warszawskich Targów Książki. Tematem tegorocznej konferencji były Kompetencje i motywacje współczesnego bibliotekarza.

Warszawscy bibliotekarze i urzędnicy miejscy zarządzający kulturą zdradzili swe sposoby na dobrze funkcjonujące biblioteki. Mieliśmy okazję wysłuchać wystąpienia dra Romana Chymkowskiego z UW, który mówił o tym, co zachęca warszawiaków do czytania oraz rewelacyjnego wykładu Mai Branki - trenerki i konsultantki z szesnastoletnim doświadczeniem, specjalizującej się w warsztatach z zakresu komunikacji interpersonalnej i społecznej a szczególnie komunikacji międzykulturowej.

Potrzeba komunikacji między różnymi kulturami będzie coraz większa, dlatego i my, podobnie jak biblioteki w stolicy, będziemy na nią przygotowani.

 

JD

A A A
04.06.2019
godz.07:53
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość