Nasze pierwsze w życiu „prawo jazdy”

Już od samego rana w naszej szkole czuć było małe zamieszanie. Zamieszanie to  spowodowali uczniowie klas czwartych, którzy przyjechali do szkoły na własnych jednośladach. Dzisiejszy dzień był dla nich bardzo ważny, ponieważ przystępowali do praktycznego sprawdzianu na kartę rowerową.

Sprawdzian odbywał się pod nadzorem  p. M. Szygalskiej i p. J. Przydworskiego. Każdy uczeń, który z części teoretycznej uzyskał 80% pozytywnych odpowiedzi mógł dziś popisać się swoimi umiejętnościami jazdy na rowerze po wyznaczonej trasie. Trasa wcale nie była taka łatwa jakby się to wszystkim wydawało. Kłopotu czwartoklasistom przysparzało sprawne poruszanie się po „ósemce”, ale małe poprawki umożliwiły pokonanie wyznaczonej trasy.

Uczniowie, którzy nie wykazali się podstawową znajomością przepisów o ruchu drogowym mogą przystąpić do sprawdzianu w nowym roku szkolnym – ZAPRASZAMY!!!

Karty zostaną wydane jeszcze przed wakacjami. Gratulujemy.

Mirosława Szygalska