Wycieczka do Kazimierza Dolnego

W poniedziałek 6 maja 2019 r. klasy 6c i 6e wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę krajoznawczo-historyczną do Kazimierza Dolnego.

Pierwszym punktem programu był rejs statkiem po Wiśle. Uczniowie podziwiali krajobrazy i piękno przyrody. Następnie wyruszyli na Górę Trzech Krzyży, gdzie zachwycali się panoramą miasteczka. Kolejnym miejscem zwiedzania był przepiękny kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja. Potem wszyscy zobaczyli zabytkowy rynek oraz przepiękne renesansowe kamienice Przybyłów.

Po zakupieniu pamiątek i przepysznych kogutów uczniowie wraz z nauczycielami udali się meleksami do jednego z najpiękniejszych wąwozów lessowych tj. do Wąwozu Korzeniowy Dół, który został uznany za pomnik przyrody. Był to ostatni punkt zwiedzania i wieczorem wszyscy zadowoleni wrócili do domu.

E.W. i M.M.

Zdjęcia: M.M. i E.W.