Ferie w „czwórce”

W czasie ferii zimowych w naszej szkole nie zabrakło atrakcji.

Każdy uczeń, który chciał miło spędzić czas wolny od nauki mógł uczestniczyć w różnorodnych zajęciach prowadzonych przez nauczycieli naszej szkoły. Od poniedziałku do piątku uczniowie mogli uczestniczyć w zajęciach z papieroplastyki, które prowadziła p. Mirosława Szygalska, w zajęciach sportowych opiekę nad młodzieżą sprawowali p. Michał Pszczółkowski, p. Piotr Maciągowski, p. Tomasz Malesa oraz p. Bartosz Targaszewski. Natomiast doświadczenia wykonywane na zajęciach projektowych „ Moje pierwsze odkrycia- jak zostać badaczem zjawisk niezwykłych.” uczniowie mogli przeprowadzać pod czujnym okiem p. Justyny Pęsiek oraz p. Anety Majewskiej.

Zajęcia z papieroplastyki, to zajęcia, które pozwoliły dzieciom rozwijać umiejętności i zdolności manualne. Uczniowie mogli  zapoznać się z różnymi technikami  i obserwować uzyskany efekt końcowy. Dzieci podczas pracy wykazywały dużo cierpliwości i dokładności. Na zajęciach powstały makramowe piórka – breloczki, wiklinowe serce oraz quillingowy motylek.

W zajęciach rekreacyjno-sportowych uczestniczyła liczna grupa uczniów. W czasie spotkań rozgrywane były  małe turnieje między drużynami w takich dyscyplinach jak: piłka siatkowa, piłka koszykowa, piłka ręczna, halowa piłka nożna, gra w dwa ognie. Zabawa była wspaniała, a rywalizacja zacięta.

Natomiast uczniowie klas III chętnie angażowali się w eksperymenty i doświadczenia chemiczne realizowane na zajęciach projektowych „Moje pierwsze odkrycia- jak zostać badaczem zjawisk niezwykłych.” W czasie spotkań dzieci min. badały czystość śniegu, tworzyły wielobarwne kwiaty, sprawdzały ciężkość cieczy i przedmiotów, tworzyły „gniotki”.  Tworzenie wybuchowych wulkanów, pasty słoniowej do zębów, wykonywanie wybuchowej kuli ziemskiej czy tworzenie rękawiczki sensorycznej z wykorzystaniem masy Newtonowskiej okazało się dla dzieci bardzo fascynujące. Uczniowie bardzo chętnie dokonywali odkryć, co więcej wykazali się wielką kreatywnością i odwagą przy wykonywaniu doświadczeń.

Wszystkie zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i dostarczały wiele radości i zadowolenia.
Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć i wybranych prac uczniów, które powstały na zajęciach z papieroplastyki. Tegoroczne ferie uważam za udane i czekamy na następne, które już za 365 dni.
Miłego oraz bezpiecznego odpoczynku i do zobaczenia w szkole.

Zdjęcia wykonali:p. M. Szygalska, p. T. Malesa, p. A. Majewska

m.sz.