przejdź do Sochaczew.pl
543859 odwiedzin
Wychowanie przez czytanie – wejdź z książką w świat wartości!

Telefon może się zepsuć; ubranie, nawet najmodniejsze, kiedyś wyjdzie z mody; pieniądze mogą stracić wartość, ale prawda, szacunek, przyjaźń, godność, dobro i inne wartości zawsze były i będą bardzo ważne. A ostatnio może nawet ważniejsze niż zwykle….

Porozmawiajmy o wartościach – tego dotyczył ogólnopolski projekt skierowany do klas 5-7 szkół podstawowych pod patronatem Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom. Celem projektu realizowanego w naszej szkole przez klasę 5B pod kierunkiem pp. B. Stefaniak oraz M. Orlikowskiej jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży i promocja czytelnictwa. Program Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości polegał na rozmowie o podstawowych wartościach etycznych w oparciu o książkę Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach oraz o krótkie materiały filmowe z raperem Mikserem w roli głównej. Uczniowie klasy 5B też wcielili się w role aktorów i nagrali własne prezentacje video dotyczące wybranej wartości. Warto obejrzeć koleżanki i kolegów w rolach filmowych, może to początek wielkiej kariery… W każdym razie napięcie i moc jest! Montaż filmów opracował Piotr Marcinkowski.

Książkę Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach możecie wypożyczyć w szkolnej bibliotece. Przywołane są w niej takie wartości jak: szacunek, przyzwoitość, życzliwość, piękno, uczciwość, odwaga, samodyscyplina, odpowiedzialność, optymizm, mądrość, solidarność, przyjaźń, sprawiedliwość, wolność czy pokojowość. A dla Ciebie które wartości są najważniejsze?

Prezentacje uczniów klasy 5B możecie obejrzeć (poniżej linki do filmów):

https://tiny.pl/thf27

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fdrive.google.com%2Ffile%2Fd%2F1p2BiqXyjdWoPxTE8OfzO2qYb9fXEUhpC%2Fview%3Fusp%3Dsharing%26fbclid%3DIwAR1h541ff55m8TBbj8yqDK_GjDUKITBSDcJCvXtv_OH79n1jmemYIbZCoKE&h=AT3XWL9XvPD4GrTISfo7pi5qz1vV5bqA763QTG1tPWlFLnqN-PzBXNvg6AhyKo2mBybHQTBEk94G-emVXoI8komJ_hlPWsKBcNXol4qs9DQ5qBh7az4juI1sEtWh4KlV6CICUA

 

 

JD

A A A
18.01.2019
godz.15:02
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość