Innowacja pedagogiczna – „Mali Odkrywcy”
Od września 2018 roku w świetlicy szkolnej oraz w klasach drugich są prowadzone zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej, pt. „Mali odkrywcy” - zabawy badawcze dla dzieci w młodszym wieku szkolnym.

Zajęcia mają na celu rozwijanie i rozbudzanie ciekawości dzieci dotyczące zjawisk występujących w przyrodzie, naszym życiu. Za pomocą zwykłych przedmiotów i prostych kombinacji odpowiadamy dzieciom na pytania ich nurtujące.

Tematyka zajęć jest podzielona na cztery bloki tematyczne. Uczniowie zdobyli już wiedzę na temat jesieni a w szczególności: Właściwości powietrza. Wiatr.; Skąd się bierze deszcz?; Dlaczego woda tworzy krople? Napięcie powierzchniowe.; Jesienna herbatka. Dlaczego czajnik gwiżdże?; Naczynia połączone.

Obecnie prowadzimy zajęcia dotyczące zimy.

Dzieci są bardzo ciekawe nowych wiadomości oraz biorą chętnie udział w proponowanych im zajęciach.

S. Borowiec

J. Pęsiek