Zajęcia z pierwszej pomocy

W przedświąteczną środę klasę II b odwiedził niecodzienny i sympatyczny gość- tata jednego z uczniów, pan Grzegorz Skwira. Nasz gość jest pracownikiem straży pożarnej i potrafi profesjonalnie udzielać pierwszej pomocy medycznej. W tym celu poprowadził praktyczne zajęcia z uczniami naszej klasy.

Dzieci uczyły się jak poprawnie ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej oraz wykonać masaż serca zanim nadejdzie fachowa pomoc. Masaż serca uczniowie wykonywali na mini fantomach, w które naszą szkołę wyposażyła WOŚP.

W czasie zajęć pan Grzegorz udzielał uczniom fachowych instrukcji oraz przydatnych rad jak poprawnie zabandażować okaleczoną głowę, nałożyć opatrunek i usztywnić złamaną rękę lub nogę.

Były to ciekawe i atrakcyjne zajęcia, na których dzieci poznały zasady udzielania pierwszej pomocy bardzo przydatne w codziennym życiu i ratujące życie innym, którzy znaleźli się w niebezpiecznych sytuacjach.

Dziękujemy za tę praktyczną lekcję i czekamy na kolejne.

b.g.