Piłkarze „czwórki” najlepsi w V Mikołajkowym turnieju piłki nożnej o Puchar Dyrektora SP4

W dniu 6 grudnia w hali sportowej przy ulicy Staszica 25 odbył się V Mikołajkowy turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Sochaczewie.

Na starcie stanęło 7 drużyn z naszego powiatu. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Pani Anna Kuliś oraz Michał Felczak, prezes Bzury Chodaków. Po przeprowadzeniu losowania i ustaleniu kolejności rozgrywek, drużyny z dużym zaangażowaniem przystąpiły do rywalizacji o jak najlepsze miejsca.

Walka była zacięta i pełna emocji, nikt nie odstawiał nogi. Prezentowane przez młodych futbolistów umiejętności na pewno mogły, co niektórych zaskoczyć. Możemy się z tego powodu tylko cieszyć, gdyż oznacza to, że szkolenie młodzieży w Polsce idzie w dobrym kierunku. Na trybunach zasiadła duża grupa rodziców, uczniów, która wspierała swoich kolegów gorącym dopingiem.

Turniej stał na wysokim poziomie sportowym. Widać było walkę o każdą piłkę i każdy centymetr boiska. Rywalizację wygrała nasza szkoła, która w zaciętym pojedynku finałowym pokonała SP7 Sochaczew 5:3. W małym finale SP 2 Sochaczew okazała się lepsza od Szkoły Podstawowej w Teresinie.

Na zakończenie turnieju, pamiątkowe puchary i medale wręczyli: dyrektor SP 4 Pani Anna Kuliś, Michał Felczak, prezes Bzury Chodaków, Adam Orliński radny Sejmiku województwa mazowieckiego, który ufundował zawodnikom nagrody w postaci plecaków i toreb na laptopy, Zbigniew Krawczak, fundator słodkich pączków. Ogromne podziękowania dla restauracji Fresco która ufundowała voucher dla zwycięskiej drużyny na darmową pizzę.

Miejsce 7 - SP Rybno

Mecz o miejsce 5 - SP 3 Sochaczew : SP 4 II Sochaczew 2:2 k.3:1

Mecz o miejsce 3 -  SP Teresin : SP 2 Sochaczew 0:2

Finał -  SP 4 I Sochaczew : SP 7 Sochaczew 5:3

Oto wyróżnieni zawodnicy:

Najlepszy zawodnik – Patryk Białobrzeski (Szkoła Podstawowa nr 4 I)

Najlepszy bramkarz – Zyzek Kacper (Szkoła Podstawowa w Teresinie)

Najlepszy strzelec – Dąbrowski Filip (10 bramek, Szkoła Podstawowa nr 2)

Najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn:

Bartosz Szałaj - SP4 I Sochaczew

Dominik Rokicki - SP4 II Sochaczew

Bartosz Kalota - SP2 Sochaczew

Kamil Malara - SP3 Sochaczew

Karol Gadziała - SP Teresin

Adam Szypszak - SP7 Sochaczew

Skład najlepszej drużyny:

Kuba Mońka, Piotr Michalak, Bartosz Szałaj, Olek Siemieniec, Patryk Białobrzeski, Bartłomiej Pawlik.

organizator : Bartosz Targaszewski