XIII Powiatowe Dni Retoryki Teresin 2018 r.

Już po raz kolejny, XIII, sala teatralna Teresińskiego Ośrodka Kultury 28 listopada 2018 r. wypełniła się po brzegi uczniami biorącymi udział w XIII Powiatowych Dniach Retoryki. Młodzi artyści rywalizowali w czterech kategoriach – poezja, proza, przemówienie i kabaret.

28 XI 2018 r. do zmagań retorycznych  przystąpili uczniowie  w dwóch grupach wiekowych –  klasy  I – III i IV – VI. Naszą szkołę reprezentowało kilku recytatorów i niewielka grupa kabaretowa.

Jury przyznało naszym uczniom następujące nagrody i wyróżnienie.

W kategorii POEZJA – Brązowego Cycerona zdobyła Otylia Machcińska z klasy V c za utwór D. Gellner „Jesień”. Nauczyciel przygotowujący p. A. Traczyk.

W kategorii PROZA – Brązowego Cycerona otrzymała Maria Mleczko z klasy V b za recytację fragmentu powieści G. Kasdepke  „Kuba i Buba”. Nauczyciel przygotowujący p. B. Stefaniak.

Wyróżnienie w kategorii POEZJA i nagrodę książkową  dostała Joanna Wilczyńska z klasy IV d za ciekawą interpretację wiersza M. Terlikowskiej „Ziółko”. Nauczyciel przygotowujący p. A. Traczyk.

Pozostali nasi uczestnicy spisali się również  dobrze. Wszyscy recytatorzy wzięli przed konkursem udział w ćwiczeniach dykcyjnych  oraz artykulacyjnych. Podsumowanie konkursu przez jury  również stało się cenną lekcją recytatorskich wskazówek i stanowiło mini – warsztaty teatralne. Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom naszej „Czwórki” składamy  serdeczne gratulacje,  życzymy dalszych sukcesów na polu żywego słowa i sztuki pięknego wysławiania.

Anna Traczyk