W gabinecie weterynaryjnym

Dnia 6 listopada 2018r. klasa 1b wraz z wychowawczyniami wybrała się do Przychodni Weterynaryjnej Maxivet.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą weterynarza. Uczniowie dokładnie obejrzeli gabinet weterynaryjny oraz  szpital dla zwierząt, a w nim chore kociaki po zabiegach operacyjnych. Pani weterynarz opowiedziała im o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, a także jak należy zachować się podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania. Pani weterynarz pokazała również aparat RTG. Uczniów spotkała niezwykła niespodzianka - miały okazję pogłaskać i usłyszeć bicie serca pacjentów na żywo – dwóch małych kotków. Na pewno po takiej lekcji dzieciaki mają świadomość, że zawód weterynarza jest trudny i odpowiedzialny, a ze zwierzętami należy postępować właściwie, ze szczególną troską.

Zdj. E. Zatorska

M. Skrobosz