przejdź do Sochaczew.pl
573110 odwiedzin
W świecie eksperymentowania

W piątek 26 października klasa IIB wybrała się na wycieczkę  do Warszawy. Najpierw udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Poznawaliśmy tam prawa przyrody poprzez przeprowadzanie doświadczeń i eksperymenty na interaktywnych wystawach. Samodzielne zgłębianie wiedzy o świecie było świetną zabawą i fascynującą przygodą. Niektórzy z nas wzięli też udział w Teatrze  Wysokich Napięć. Pogłębiliśmy tam swoją wiedzę o powietrzu. Wiktor i Franek wcielili się w rolę naukowców,  przeprowadzali doświadczenia pod okiem animatorów.

Kolejnym etapem naszej wyprawy był spacer po ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej (BUW). Obejrzeliśmy tam rośliny w jesiennej szacie. Popatrzyliśmy też na panoramę Warszawy. Rozpoznawaliśmy charakterystyczne miejsca naszej stolicy.

Wycieczkę zakończyliśmy w McDonald’s. Była to nagroda - niespodzianka dla nas przygotowana przez naszych rodziców i nasze panie.

Bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Przygoda odkrywania w CNK poruszyła nas bardzo mocno. Już myślimy o dalszych poszukiwaniach i odkrywaniu otaczającego nas świata.

e.m.

A A A
26.10.2018
godz.16:42
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość