PIĘKNA KSIĘGA…

Środa 17 października była bardzo ciepłym i słonecznym jesiennym  dniem.  Zachodzące słońce oświetlało  halę sportową naszej szkoły, która z minuty na minutę wypełniała się gośćmi. Nasze zaproszenie przyjęli p. Maciej Małecki – poseł do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej, którego reprezentował p. Łukasz Gołębiowski, p. Piotr Osiecki – Burmistrz Miasta, p. Marek Fergiński – zastępca Burmistrza, p. Anna Kuliś – Dyrektor szkoły, p. Edyta Wróblewska - zastępca dyrektora, p. Joanna Winnicka – zastępca dyrektora, p. Aneta Bechcicka – przewodnicząca Rady Rodziców, rodzice, rodzeństwo, babcie, dziadkowie pierwszoklasistów.  Sami bohaterowie w strojach galowych i  okolicznościowych biretach czekali na wybicie godziny 17:30.

„Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”   /Jan Paweł II/

Słowami wielkich polskich patriotów uczniowie rozpoczęli podniosłą uroczystość, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Sięgając do czasów odległych, poznanych tylko z kart „Pięknej Księgi” od roku  1918 Odzyskania Niepodległości, aż do roku 2018 - rozpoczęcia nauki szkolnej. Pierwszoklasiści zapewniali, że szkoły się nie boją, że dobrze im tu będzie, czeka na nich ich Pani, koledzy, koleżanki, wiele spraw ciekawych i ”nowe obowiązki i coraz mniej zabawek i coraz więcej książek”. Na dowód tego wielkiego wydarzenia dzieci złożyły uroczyste słowa przyrzeczenia, pani dyrektor Anna Kuliś dokonała aktu pasowania na ucznia, a wychowawczynie wręczyły piękne dyplomy.

zdj. Marta Frej

J.G.