W płockim ZOO na wycieczce

Dnia 16 października 2018 r. uczniowie klasy OA (wych.- p. Dorota Orlińska i p. Justyna Pęsiek) i klasy OB. (wych.- p. Barbara Milewska i p. Sylwia Woszczalska) wybrali się na wycieczkę do ZOO w Płocku.

Założycielem tego miejsca jest Tadeusz Borkowski, który był prapradziadkiem naszego ucznia z klasy OA - Tadeusza Radomskiego. Mieliśmy również okazję poznać dziadków Tadzia. Z wielką przyjemnością córka p. Borkowskiego podzieliła się z nami historią powstania tego miejsca. Dowiedzieliśmy się, że Pan Borkowski założył ten ogród z miłości do dzieci.

Uczniowie uczestniczyli także w lekcji z Panią zoolog, która opowiadała dzieciom o zwierzętach zamieszkujących do miejsce. Podczas zajęć dzieci miały możliwość głaskania takich zwierząt, jak: królik, jaszczurka czy agama brodata. Na koniec lekcji spotkały się z największą dla nich atrakcją - wężem (pytonem królewskim). Nasze dzieci wykazały się ogromną odwagą i większość z nich chciała założyć węża na ramiona. Sprawiło im to ogromną radość i zapewniło wiele wrażeń do końca wycieczki.

Następnie uczniowie zostali oprowadzeni po akwarium oraz całym ogrodzie zoologicznym. Chętnie obserwowali słonie, krokodyle, leniwce, osiołki, lwy, lamparty, zebry, żyrafy czy antylopy.

Kolejnym i ostatnim etapem naszej wycieczki był przejazd do Happy Parku w Stróżewku. Dzieci miały czas na swobodną zabawę oraz na wspólne tańce z opiekunami tego miejsca. Chętnie m.in. tańczyli charakterystyczne dla danego państwa tańce i rywalizowali między sobą w zabawie na przeciąganie liny. Uczniowie po pobycie w Happy Parku wrócili spokojnie i bezpiecznie do domu.

Dorota Orlińska

Justyna Pęsiek