Wycieczka z atrakcjami

Dnia 10.10.2018 r. klasy III przeżyły niezwykłą wycieczkę do Gościńca Wiecha w Kawęczynie. Gdy tylko dotarliśmy, gospodyni ubrana w strój ludowy, powitała nas chlebem i solą oraz zaprosiła na pyszną herbatkę i drożdżówki. Potem czekało na nas mnóstwo atrakcji. Odwiedziliśmy prawdziwą kuźnię, gdzie dostaliśmy wybitą monetę na pamiątkę.

Wiele radości sprawiła nam przejażdżka wozem konnym. Pan przewodnik zabrał nas także do młyna i do dawnej wiejskiej szkoły, gdzie siedzieliśmy w drewnianych ławkach, oglądaliśmy kałamarz i pióro do pisania. Dzieci dowiedziały się również, jakie stosowano kary.

W Gościńcu Wiecha poznaliśmy historie od ziarenka do bochenka. Oglądaliśmy starą wiejską chatę i zagrodę oraz różne zgromadzone tam sprzęty. Przed wyjazdem gospodarze zaprosili nas na pyszną pieczoną kiełbaskę, dyskotekę oraz na plac zabaw.

Zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.

K. M.