Ignacy Jan Paderewski w Sochaczewie- to było 100 lat temu

8 Października 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rekonstrukcji przejazdu wielkiego mistrza Ignacego Jana Paderewskiego  przez Sochaczew. Wędrówka w przeszłość zaczęła się na peronie w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Po krótkim wprowadzeniu w wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę wszyscy zebrani wsiedli do zabytkowego pociągu i udali się do Chodakowa. Tam głównego bohatera rekonstrukcji powitali uczniowie sochaczewskich szkół oraz orkiestra. Nasi  uczniowie przywitali  tego wielkiego Polaka białymi i czerwonymi goździkami. Po uroczystym przejściu ulicami Chodakowa nasi uczniowie i wszyscy uczestnicy tego  wydarzenia udali się do SCK, a tam czekała na wszystkich teatralna uczta w wykonaniu młodzieży z LO im. Fryderyka Chopina. Spektakl „Paderewski, który wygrał Polskę na fortepianie” przypomniał życie, twórczość i działalność polityczną mistrza wielkiego formatu Ignacego Jana Paderewskiego. Po spektaklu wróciliśmy sochaczewską kolejką.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.

Edyta Wróblewska

Anna Zakrzewska