Wieczornica na 100 – lecie odzyskania niepodległości

„Wśród wielu Ojczyzn[…] ja chcę tej jednej, tej wolnej, tej trudnej…..” (Tadeusz Sikora)

1 października,  po mszy wieczornej, w kościele św. Wawrzyńca rozległ się  piękny utwór Gaude mater Polonia. To właśnie przy dźwiękach tego bardzo podniosłego hymnu uczniowie naszej Szkoły rozpoczęli wieczornicę patriotyczną z okazji rocznicy 100 – lecia  odzyskania niepodległości. Podczas godzinnego spektaklu przedstawiona została cała historia Polski począwszy  od plemion zachodnich Słowian, przez chrzest Polski, czasy świetności,  kolejne powstania, zabory, I i II wojnę światową, aż do czasów nam współczesnych – upadku komunizmu i powstania „Solidarności”.  Utwory poetyckie obrazowane były pięknymi pieśniami w wykonaniu solistów i chóru z naszej Szkoły, a także występującego gościnnie pana Pawła Jóźwiaka, który wzruszył obecnych wspaniałą pieśnią pt. „Mury”. Jednak największe poruszenie sprawił występ trzecioklasistów, którzy ubrani w biało - czerwone stroje i bardzo przejęci sytuacją i miejscem zatańczyli poloneza.

FILM

B.S.