Spotkanie z historią w Biskupinie

Dnia 20 września klasy 5c i 5g wraz z opiekunkami wyruszyły na wycieczkę do Biskupina. Pogoda nam dopisała, a festyn archeologiczny i atrakcje z nim związane, sprawiły wszystkim dużo radości. Przewodnik ciekawie opowiadał o historii, rozwoju i życiu osady obronnej ludności kultury łużyckiej w Biskupinie. W tle słychać było rytmiczną muzykę, a nasz wzrok co i rusz podążał za dziwnie ubranymi ludźmi, paradującymi w  modnych niegdyś, historycznych strojach. Nikt z nas jednak nie zamieniłby się na życie w tamtej epoce, choć niektórym spodobała się informacja, że dzieci nie musiały chodzić do szkoły.

Później był czas wolny i każdy znalazł coś interesującego dla siebie z bogatej oferty pokazów, warsztatów i kramów. Pokaz walki gladiatorów przykuł naszą uwagę na nieco dłużej i „sprawił”, że wróciliśmy do Sochaczewa uzbrojeni w łuki i miecze :), ale nie tylko w nie. Niektórzy woleli bardziej tradycyjne pamiątki jak: makiety osady, magnesy, biżuterię czy piszczałki…

mb

21.09.2018