Szkolenie dla rodziców uczniów klas czwartych

Rozpoczęcie drugiego etapu edukacyjnego jest dla uczniów i rodziców bardzo stresującym doświadczeniem. W celu wsparcia rodziców uczniów wkraczających w ten trudny dla nich etap w życiu, naszą szkołę odwiedził pedagog społeczny i socjolog, doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny Mariusz Jędrzejko.

Dnia 5 września w naszej szkole odbyło się szkolenie dla rodziców uczniów klas czwartych, które poprowadził pedagog społeczny i socjolog, doktor habilitowany, profesor nadzwyczajny Mariusz Jędrzejko. Obszarami zainteresowań naukowych profesora są etiologia i przebieg współczesnych zachowań ryzykownych, uzależnień i patologii społecznych (czynniki determinujące eksperymenty z narkotykami, wpływ uzależnień na dysfunkcje rodziny) oraz zachowania ryzykowne młodzieży, jak również tworzenie programów profilaktycznych adresowanych do nauczycieli, rodziców i uczniów.  W trakcie szkolenia profesor udzielił rodzicom cennych wskazówek pomagających funkcjonować dzieciom w szkole. Rodzice dowiedzieli się między innymi jak zapobiegać sytuacjom ryzykownym dotyczącym rozwoju ich dziecka, jak uchronić swoje dziecko od cyberprzemocy oraz jak ułatwiać swoim dzieciom naukę i funkcjonowanie w społeczności szkolnej oraz w domu. Szkolenie wpłynęło także na  pogłębienie wiedzy rodziców dotyczącej czynników wpływających na sukcesy i niepowodzenia ich dzieci. Szkolenie poprowadzone przez profesora Jędrzejko wzbogaciło wiedzę rodziców  o tym jakich zasad przestrzegać w wychowywaniu dzieci oraz jakich produktów unikać i jakie warunki zapewniać dzieciom aby ułatwić im dalszą naukę i rozwój.

M. S.

zdj. M. F.