Klasa 6 c – Zielona Szkoła na Mazurach

24 i 25 maja uczniowie klasy 6c wzięli udział w Zielonej Szkole na Mazurach. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po olsztyńskiej starówce, w trakcie którego podziwialiśmy zabytki stolicy województwa warmińsko - mazurskiego. Następnie przeszliśmy spacerem do Planetarium i obejrzeliśmy seans filmowy o konstelacjach gwiezdnych i planetach w naszym systemie słonecznym. Kolejnym punktem naszej wycieczki był rejs statkiem po malowniczym jeziorze Kisajno położonym w Giżycku. Zwiedziliśmy także wioskę indiańską znajdującą się nieopodal Giżycka. Każdy z nas mógł spróbować swoich sił w różnych indiańskich czynnościach, np. strzelanie z łuku, chwytanie węży, rzucanie włócznią. Następnego dnia poznaliśmy Galindię – krainę zamieszkiwaną wiele lat temu przez historyczne plemię Galindów. Dla wielu z nas najbardziej atrakcyjny okazał się pobyt w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Mogliśmy z bliska zobaczyć wiele niesamowitych ptaków, zwierząt, a niektóre z nich nawet nakarmić. Kraina Wielkich Jezior pożegnała nas pięknym słońcem.
Pełni wrażeń, choć trochę zmęczeni wróciliśmy do Sochaczewa.

MJ

26.05.2018