„Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi”

„Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi” - taki tytuł nosiła lekcja otwarta w klasie 3f przeprowadzona przez p. Karolinę Makowską. Celem zajęć było uświadomienie uczniom znaczenia Światowego Dnia Ziemi oraz wyrobienie poczucia odpowiedzialności za jakość środowiska. Lekcja rozpoczęła się listem od pani Ziemi, w którym to zwrócono uwagę na zagrożenia związane z zanieczyszczeniami. Zadaniem dzieci było wypełnienie kilku misji, a za poprawne ich wykonanie otrzymywały sylabę będącą częścią hasła. Wykonywały wiele zadań na tablicy multimedialnej, pracowały w grupie rozwiązując różnorodne zadania, segregowały śmieci do odpowiednich kolorów worków, rozwiązywały quiz. Zajęcia zakończyło przeczytanie hasła z powstałych sylab oraz złożenie Ślubowania Przyjaciela Ziemi. Bardzo dziękujemy p. Karolinie za ciekawą lekcję.

B.P.