Czy każdy może zostać pisarzem? Pisanie, jak robienie pompek na kostkach….

Spotkanie autorskie z Michałem  Gołkowskim.

Michał Gołkowski, sochaczewianin, pisarz, autor 13 powieści, tłumacz i świetny mówca był naszym gościem 8 maja 2018 r. Jego obecność uświetniła obchody Tygodnia Bibliotek, które corocznie obchodzimy od 8 do 15 maja. Hasłem tegorocznego tygodnia jest (Do)wolność czytania i nawiązuje do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Samo spotkanie z Michałem Gołkowskim było dla naszych uczniów i części grona pedagogicznego  wielką przyjemnością i inspiracją. Nasz gość podzielił się swoimi przemyśleniami na temat pisania, czytania i podejścia do życia. Warto realizować swoje pragnienia, bo pisanie i inne trudne rzeczy można porównać do … robienia pompek na kostkach! Na początku nikt ich nie umie zrobić (nie czarujmy się…) ale przy odpowiednim nastawieniu i uporze… da się to zrobić! Na dowód, że da się to zrobić nasz gość zaprezentował kilkanaście pompek na kostkach, czym wywołał żywiołowy aplauz - na stojąco! Gdy pan Michał wychodził z sali gimnastycznej, znów utworzył się szpaler i znów rozległy się oklaski J Noo,  zrobić taaakie wrażenie trzeba umieć!

Michał Gołkowski zdradził, że jako dziecko czytał nałogowo i ten chwalebny nałóg został mu do dziś.  Na koniec rzucił prowokacyjnie, że lepiej pisać niż czytać….  Niestety, żeby dobrze pisać, trzeba  czytać… co dowodzi, że Ziemia jest okrągła ;-)

A tak na marginesie – ciekawe, co Michał Gołkowski powie nam następnym razem, bo mamy nadzieję, że to nie ostatnia jego wizyta w naszej szkole…

PS. Zdjęcia wykonała Anna Zakrzewska – dziękujemy!

JD