Mistrz(yni) Gramatyki jest wśród nas!

Zakończyła się III edycja Powiatowego Konkursu Mistrz Gramatyki.

27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 zebrali się „językowi specjaliści” z całego powiatu. Najlepsi młodzi poloniści wyłonieni w szkolnych eliminacjach przystąpili do ostatniego etapu konkursowych zmagań, by zawalczyć o miano Mistrza. Wśród nich byli także uczniowie „czwórki”,  którzy pisząc konkursowy test udowodnili, że ojczysty język nie ma przed nimi żadnych tajemnic.

Zaszczytny tytuł Mistrza Gramatyki przypadł uczennicy kl. 6a – Julii Kuzińskiej, a Tomek Kamiński z kl. 6d zajął III miejsce.

Laureaci, oprócz pamiątkowych statuetek, otrzymali także nagrody książkowe i gry edukacyjne. Emocje konkursowe pozwoliła wyciszyć część artystyczna - widowisko oparte na motywach „Małego Księcia”, zaprezentowane przez gospodarzy konkursu – uczniów SP3.

Serdecznie gratulujemy naszym językowym mistrzom i życzymy im dalszych sukcesów, nie tylko na polu gramatyki!

J. Ł.

28.04.2018