Znowu nas więcej!!!

26 kwietnia odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Klasa 1c, pod okiem wychowawczyni pani Anny Boczkowskiej, przedstawiła teatrzyk kukiełkowy o Czerwonym Kapturku. Były też piosenki i zagadki o bohaterach bajek. Wszystko się bardzo podobało, wywoływało śmiech i głośne reakcje widowni.

Po przedstawieniu nastąpiło uroczyste zaprzysiężenie. Dzieci powtarzały tekst przysięgi z panią bibliotekarką. Na zakończenie wszystkie pierwszaki otrzymały na pamiątkę zakładki do książek.

Teraz nasza biblioteczna społeczność powiększyła się o nowych czytelników. Z praktyki wiemy, że jest to grupa najbardziej zaangażowana w czytanie. Dla większości z nich zaczyna się nowy etap poznawania świata poprzez książkę. Mamy nadzieję, że zapał do czytania nie minie.

JP