Szkoła przyjazna dla sześciolatka

30 maja 2012r w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Mam 6 lat”. Nasza szkoła także przystąpiła do tego konkursu, którego celem była promocja ciekawych form aktywności rad rodziców sprzyjających przyjaznej adaptacji dzieci sześcioletnich w szkole.
W województwie mazowieckim do konkursu przystąpiły 22 przedszkola i  39 szkół podstawowych. Wśród tych szkół znalazła się nasza „Czwórka” i inne sochaczewskie placówki – SP 2 i SP 3.

W uroczystości wzięli udział m. in.: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej – Pan Mirosław Sielatycki, Mazowiecki Kurator Oświaty  – Pan Karol Semik, Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji – Pan Jarosław Wojdyła, Dyrektor Biura Edukacji m. st. Warszawy – Pani Joanna Gospodarczyk oraz Prezydent Miasta Legionowa – Pan Roman Smogorzewski.
Naszą szkołę na Mazowieckiej Gali etapu regionalnego konkursu  reprezentowały Pani Dyrektor Ewa Malinowska  i Przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców – Pani  Anna Marciniak.

W podziękowaniu za przystąpienie do konkursu „Mam 6 lat” otrzymaliśmy tabliczkę
z napisem: SZKOŁA PRZYJAZNA DLA SZEŚCIOLATKA