Jesienne muzykowanie

Uczniowie klasy 0b w zeszłym tygodniu przenieśli się w świat muzyki. Dzieci rozmawiały, o tym gdzie mieszkają nutki, muzykowały na instrumentach perkusyjnych, śpiewały i rysowały swoje wyobrażenia do kompozycji Fryderyka Chopina.

Zwieńczeniem naszych lekcji było spotkanie z p.Ewą Szałapską- dyrygentką Chóru Śpiewaczego Towarzystwa Ziemi Sochaczewskiej, skrzypaczką oraz organistką. Pani Ewa odczarowała wraz z dziećmi skrzypce i udowodniła, że wcale jakby na to wskazywała nazwa ten piękny instrument nie skrzypi. Do naszej klasy zawitała również Wiktoria Brodowska- uczennica klasy 7, która gra na flecie poprzecznym. Wiktoria nie tylko pięknie zagrała dla dzieci, ale również pokazała, że na poszczególnych jego częściach również można zagrać.

m.sz.