„Chwała bohaterom września 1939 r.”

22 września 2017 r. o godz. 11:00 pod pomnikiem w Boryszewie, rozpoczęły  się uroczystości upamiętniające rozstrzelanie przez Niemców, 78 lat temu, 50 żołnierzy Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej. Naszą szkołę kolejny raz  godnie reprezentował poczet sztandarowy obok pocztów sztandarowych innych sochaczewskich szkół, straży pożarnej, policji i  kombatantów.  Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz  i mieszkańców Bydgoszczy,   przedstawiciele Burmistrza Miasta Sochaczewa  oraz  wójt gminy Nowa Sucha. W uroczystości wzięli również udział mieszkańcy Boryszewa. Wszyscy zgromadzeni uczestniczyli we mszy polowej. Obchody uroczystości uświetnił Chór Nauczycielski Vivace oraz bardzo ciekawy i wzruszający program patriotyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Delegacje władz państwowych i lokalnych oraz przedstawiciele wielu instytucji złożyli  kwiaty pod pomnikiem zamordowanych żołnierzy. Ostatnim punktem było odczytanie Apelu Poległych, po którym wojskowa kompania honorowa oddała salwy na cześć zamordowanych żołnierzy w czasie II wojny światowej.

E.W.