Podręczniki rozdane!

Podręczniki i ćwiczenia już rozdane! W tym roku swoje książki odbierali uczniowie wszystkich klas naszej szkoły. Niektórzy dostali całkiem nowe podręczniki – klasy 1, 4 i 6; a inni uczniowie odebrali podręczniki, z których już się uczyli ich starsi koledzy – klasy 2, 3 i 5. Na koniec roku trzeba będzie oddać otrzymane podręczniki, a więc – szanujcie i dbajcie o nie. W tym roku rozdaliśmy 8 270 książek. Jak widać jest ich niemało, więc dla nas, bibliotekarek, był to czas pełen stresu i wysiłku fizycznego.

Po trzech latach zajmowania się podręcznikami wprowadziłyśmy parę zmian, które usprawniły pracę. Zapach nowych książek roznosił się po całej bibliotece, wzbudzając zainteresowanie uczniów i zachęcając ich do przeglądania.

Już od 7 września br. można wypożyczać książki, z czego nasi czytelnicy skrupulatnie korzystają! Cieszy nas duży ruch w bibliotece, to, że wypożyczacie książki (nie tylko lektury obowiązkowe) i to, że lubicie tutaj przebywać …. Dużym zainteresowaniem cieszy się kącik gier planszowych.

JP, JD