275 osób włączyło się do akcji "Jak nie czytam, jak czytam"

Już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania książek Jak nie nie czytam, jak czytam… 31 maja br. każdy, kto chciał się włączyć do bicia rekordu, przyniósł ze sobą własną książkę, którą przez około kwadrans cicho czytał w dużej sali gimnastycznej. Klasy starsze w czasie przerwy, troszkę dłuższej niż zazwyczaj; a klasy młodsze w czasie lekcji, pod opieką nauczycieli, z którymi przyszły. Sumiennie zliczyliśmy wszystkich obecnych, biorących udział w akcji i wyszło nam, że aż 275 osób chciało zamanifestować swoją sympatię dla książki i pokazać, że jej losy nie są im obojętne!

Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji wspólnego czytania jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, natomiast organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach – biblioteki szkolne i publiczne. W zeszłym roku do akcji włączyło się blisko 433 tysiace osób, a wśród nich i my!

Każdy wie, że aby taka akcja mogła się udać potrzeba wspólpracy wielu osób i my pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w naszym happeningu - nauczycielom, uczniom, pani Joli Gerasik - autorce dekoracji, panu Darkowi i panom z obsługi technicznej - za przygotowanie sali oraz pani Agacie Błędowskiej, która zrobiła fenomenalne zdjęcia :-)

Nauczycielki biblioteki.

31.05.2017