Wycieczka do Gdańska, Gdyni i Malborka

Dnia 26.04.2017r. klasy 4b, 4c i 4f wyruszyły na  trzydniową wycieczkę do Gdańska, Gdyni i Malborka.

Pierwsze miejsce, które uczniowie zwiedzili to Stadion Energa Gdańsk, którego głównym użytkownikiem jest klub piłkarski Lechia Gdańsk. Stadion ten często nazywany jest „bursztynowym” ze względu na kolor elewacji. Obiekt ten  uczniowie zwiedzili z przewodnikiem, który pokazał im nie tylko murawę, ale również szatnię zawodników, loże VIP oraz Muzeum Lechii Gdańsk.

Następnym przystankiem była Starówka Gdańska. Tutaj także przewodnik towarzyszył uczniom w zwiedzaniu. Oprowadził ich na trasie: Droga Królewska – Fontanna Neptuna – Zielona Brama.

Wieczorem wszyscy dotarli do pensjonatu we Władysławowie, a następnie podziwiali  zachód słońca nad morzem.

Kolejnego  dnia uczniowie próbowali swoich sił w parku rozrywki  Kolibki Adventure Park  w Gdyni. Tutaj  brali udział w zajęciach „Leśna ekspedycja”, gdzie pod czujnym okiem instruktora wykazali się  nie tylko sprawnością fizyczną, ale również wykonali kilka zadań nastawionych na komunikację, współpracę i odpowiedzialność  za innych w grupie.  Na koniec ciężkich zmagań był czas na odpoczynek i ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Ostatniego dnia uczniowie pojechali  do Malborka. Tutaj zwiedzili z przewodnikiem największą gotycką twierdzę w Europie. Uczniowie byli oprowadzani po Szlaku Zamkowych Tajemnic. Była to  dwugodzinna zabawa historyczna, gdzie uczniowie stali  się drużyną rycerską i ich zadaniem było odnalezienie ukrytego hasła. Litery poszukiwanych słów zdobywali na zamkowej trasie rozwiązując liczne zagadki. Uczniowie uzyskali wiele informacji na temat zakonu krzyżackiego, twierdzy nad Nogatem  i kultury wieków średnich.

Do Sochaczewa wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.

Zdjęcia: B.S. i  M.M.

M.M.