przejdź do Sochaczew.pl
572484 odwiedzin
„Kącik Prawny”

W kwietniu w Naszej Szkole został utworzony  „Kącik Prawny”.

Intencją założenia takiego kącika jest uświadamianie dzieci, młodzieży i dorosłych o prawnych aspektach ich działań. Kącik prawny jest miejscem, gdzie można umieszczać informacje, przepisy, regulacje, a także spostrzeżenia i problemy, które dotyczą dnia codziennego szkoły. 

Chcąc ustrzec uczniów przed skutkami łamania prawa, na tablicy w „kąciku” są umieszczone informacje o prawnych konsekwencjach stosowania różnego rodzaju niewłaściwych zachowań. W naszej szkole „kącik prawny” zawiera informacje podane w sposób przystępny dla dzieci. W miejscu dla każdego dostępnym, czyli bibliotece szkolnej, znajduje się tzw. Skrzynka Korczakowska. Uczniowie mogą do niej wrzucać karteczki ze swoimi problemami, z myślami, które czasem ciężko wypowiedzieć. Kłopoty dzieci na pewno będą potraktowane z wielkim szacunkiem i w miarę możliwości sprawnie rozwiązywane. 

W kąciku prawnym opisane są miejsca, w których uczniowie muszą przestrzegać prawa oraz przykłady łamania prawa. Zostały przybliżone też pojęcia demoralizacji oraz odpowiedzialności cywilnej, która spoczywa na nieletnich. W jednym miejscu zostały zapisane obowiązki dzieci i rodziców do przygotowania na zajęcia szkolne. Zachęcamy do lektury!

 

 Pedagog szkolny

Anita Nowak

 

 

A A A
22.04.2017
godz.08:37
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość