Wycieczka do Kłodawy i Uniejowa

Dnia 12 kwietnia klasy 5a i 5c wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do kopalni soli w Kłodawie oraz term w Uniejowie. Pierwszym przystankiem było zwiedzanie kopalni soli w Kłodawie. Program zwiedzania kopalni obejmował prelekcję n/t historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi  z prędkością 6 m/s,  który wywarł na uczniach  niezapomniane wrażenia oraz przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi - opiekunki górników solnych i obejrzenie wyeksploatowanych komór solnych. Niezwykle interesująca była również możliwość zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym i innych osobliwości górnictwa solnego. Na koniec zwiedzania uczniowie otrzymali po bryłce i torebce soli pozyskanej z kopalni w Kłodawie.  Następnym etapem wycieczki była niezwykle atrakcyjna dla uczniów wizyta w Termach w Uniejowie. Termy okazały się być wspaniałą formą rozrywki dla wszystkich uczniów. Spośród niezliczonych atrakcji dzieci mogły korzystać z pływalni, gorących solanek i zjeżdżalni wodnych. Całodniowa wycieczka  była wspaniała okazją nie tylko do poszerzenia swoich wiadomości ale także relaksu.

M.G

13-04-2017

kategorie wiadomości

Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

miejsce na opinię, wniosek, pytanie