„Malowane Święta”

Są takie święta raz do roku,

co budzą życie, budzą czas.

Wszystko rozkwita w słońca blasku.

I wielka miłość rośnie w nas.

Miłość do ludzi do przyrody.

W zielone każdy z wiosną gra.

Już zima poszła spać za morza,

a w naszych sercach radość trwa.

Tymi słowami dnia 11.04.2017 r. w świetlicy szkolnej rozpoczęło się spotkanie wielkanocne, na którym gościliśmy uczniów z klasy 1a wraz z wychowawczyniami. Dzieci w tym dniu przyszły do świetlicy radosne i uśmiechnięte. Zaprezentowały inscenizację słowno – muzyczną pt.: ”Malowane Święta”. Pani wiosna, wesołe pisanki, kurka, zajączek, baranek oraz kolorowo przebrane dzieci przedstawiły wiele wierszyków oraz piosenek o tematyce wiosennej i świątecznej. Pełen radości program artystyczny przybliżył zgromadzonym gościom zwyczaje oraz tradycje wielkanocne. Uroczystość zakończyła degustacja mazurków przygotowanych przez dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej.

Życzymy wszystkim radosnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych miłością, pokojem i odpoczynkiem w gronie najbliższych. Wesołego Alleluja !

Wychowawcy Świetlicy

12.04.2017