przejdź do Sochaczew.pl
466485 odwiedzin
GRAND PRIX na Ogólnopolskim Konkursie Literackim!

„Dzieci, dumne miejcie zamiary, górne miejcie marzenia i dążcie do sławy.
 Coś zawsze z tego wyniknie.”  /
Janusz Korczak/

Być może tą maksymą kierowali się  uczniowie naszej Szkoły, biorący udział w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „I ty możesz zostać baśniopisarzem” organizowanego przez Szkołę Podstawową  Nr 2 w Radomiu im. H. Ch. Andersena.
Nasz Patron  doskonale wiedział, że w dzieciach jest ogromny potencjał. Dowodem na to jest sukces trzech naszych uczennic  Ewy Rejman z klasy 4 a, która za baśń pt. „Cud słowika”  zdobyła wyróżnienie Radia Plus, Niny Garbacz z klasy 4 b, wierszem pt. „Wieczorne bajanie” zdobyła wyróżnienie Telewizji Dami, oraz nagroda główna – Zosia Garbacz z klasy 5 b zdobyła nagrodę Grand Prix i Tytuł Odkrywca Krainy Baśni za baśń „Druga szansa” i pokazanie w niej, jak los każdego z nas zależy od dobroci, zrozumienia i wsparcia innych. Za pokazanie, że każdy popełnia błędy, a piękne jest to, że potrafi je naprawić.

Tekst baśni Zosi został  również wykorzystany jako scenariusz spektaklu, w którym, na zakończenie całej uroczystości, uczniowie Szkoły z Radomia za pomocą ruchu, gestu i tańca pokazali historię Paulinki – brzydkiego kaczątka. 
Sukces dziewczynek, spowodował niemałe poruszenie wśród uczestników i organizatorów tego ogólnopolskiego konkursu. Wśród prac nadesłanych ze wszystkich szkół z prawie całej Polski, jedynie Nasza Szkoła mogła się poszczycić aż trzema (bo tylko tyle prac można było nadesłać z każdej szkoły) tak wielkim talentami literackimi.

Gratulujemy uczestniczkom i ich opiekunkom – pani Justynie Łukawskiej – nauczycielce języka polskiego,  Joannie Dobkowskiej i Bożenie Stefaniak, które na etapie eliminacji szkolnych „wyłowiły”  najlepsze prace.

 Nagrodzone prace:

"Druga szansa" - Zosia Garbacz

"Wieczorne bajanie" - Nina Garbacz

"Cud słowika" - Ewa Rejman

 

Oficjalny komunikat dotyczący nagród:  
http://www.psp2.radom.pl/konkurs/index.php/wyniki-2017
Wywiad w radio plus: 
https://radioplus.com.pl/radom/mlodzi-basniopisarze-nagrodzeni--22434
 

zdj. E. G. i J. D.

B.S.

   

A A A
08.04.2017
godz.21:58
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość