"Mały wielki patriota"

Wszystkie klasy drugie realizują projekt edukacyjny, pt.: "Mały wielki patriota". Przez ostatnie dwa tygodnie realizowany był blok tematyczny, pt.: "Polska moja ojczyzna".  Podczas zajęć uczniowie zdobywali wiedzę na temat Polski, symboli i barw narodowych, świąt państwowych, położenia na mapie fizycznej świata. Uczyli się hymnu państwowego a także słuchali pieśni patriotycznych. Oglądali film, pt.: "Mały Polak".  W piątek 24 marca odbyło się spotkanie z Żołnierzami Jednostki Wojskowej 3939 Sochaczew. Kapitan Andrzej Świderki oraz szeregowy Patryk Mozga gościli w naszej szkole. Kapitan Andrzej Świderki opowiedział dzieciom jak wygląda służba Ojczyźnie. W ciekawy sposób przekazał swoje wspomnienia oraz zdjęcia z misji w Afganistanie. Na koniec Żołnierze pokazali uczniom wyposażenie indywidualne żołnierza.

To było bardzo ciekawe i interesujące spotkanie, za które jeszcze raz dziękujemy!

S.B., B.P.

Zdjęcia: S.B., B.P.