Klasy pierwsze odkrywają tajemnice EINSTEINA

W marcowy dzień klasy pierwsze wyruszyły na kolejną wspólną wycieczkę, tym razem  do Łodzi. Pierwszym punktem naszej wyprawy było Experymentarium, czyli  ośrodek typu discovery center. Nauka nie ma tu tajemnic. Każdy może samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia. Tu każdy może zmierzyć się z Einsteinem, sprawdzić możliwości swojego intelektu, przetestować poczucie humoru. Bo w Experymentarium Einstein się śmieje! Uczniowie mogli korzystać z interaktywnych stanowisk i eksponatów, przeprowadzać doświadczenia, prowadzić obserwacje, zgłębiać tajniki świata.  Dużo pozytywnych emocji wywołał konkurs, który wygrała grupa z klasy Ia. Wszystkie doświadczenia były ciekawe, ale największym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko, gdzie każdy biorący udział w eksperymencie mógł stracić głowę. Niezwykłą próbą dla zmysłów było pokonanie kosmicznego tunelu. Na chwilę wszyscy stracili grunt pod nogami, wirujący miraż kolorów i świateł sprawił wrażenie przebywania w przestrzeni kosmicznej.

Po krótkiej przerwie na posiłek wyruszyliśmy do parku trampolin SANTOS, gdzie pod czujnym okiem instruktora dzieciaki skakały bardzo wysoko. Była to niezwykła lekcja wychowania fizycznego.

Jak przekonali się uczniowie warto słuchać uważnie i wnikliwie obserwować. To pozwala rozwiązywać nawet trudne zagadki i wytłumaczyć niezrozumiałe zjawiska.

A.R.