420643 odwiedzin

"Mały wielki patriota"

1 marca  we wszystkich klasach drugich ruszył projekt edukacyjny, pt.: "Mały wielki patriota". Głównym celem projektu jest wzbogacanie wiedzy na temat historii Sochaczewa, Polski i Europy, a także kształtowanie więzi z krajem ojczystym, miastem i regionem. Za nami pierwszy obszar tematyczny: Sochaczew moje miasto. Podczas ostatnich dni uczniowie zostali zapoznani z celami projektu; na zajęciach komputerowych obejrzeli prezentację multimedialną, pt.: "Sochaczew dawniej i dziś"; wykonali pracę plastyczną, pt.: "Moja mała ojczyzna"; odwiedzili Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i pola Bitwy nad Bzurą.

W czwartek odbyło się spotkanie z panią Barbarą Jachimowicz, sochaczewską malarką. Pani Basia zaprezentowała nam swoje obrazy oraz kopie prac znanych malarzy. Dowiedzieliśmy się wiele ważnych informacji z Jej życia, min.: jak bardzo znana jest na świecie, poznaliśmy różne techniki malarskie. Pani Barbara zachęciła nas do malowania i uświadomiła, że każdy ma talent. To było bardzo interesujące spotkanie.

Przed nami kolejny blok tematyczny: Polska moja ojczyzna.

S.B., B.P.

Zdjęcia: S. Borowiec, B, Przydworska

09-03-2017

kategorie wiadomości

Zachęcamy Rodziców do wyrażania opinii na temat szkoły, składania wniosków oraz zadawania pytań.

miejsce na opinię, wniosek, pytanie