Ciągle coś fajnego dzieje się w klasie 3c

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, nasza klasa zaczęła się do nich przygotowywać już w listopadzie.

Najpierw odbyliśmy wycieczkę do Manufaktury Bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Nie tylko poznaliśmy tajniki wyrobu szklanych ozdób choinkowych, ale także mieliśmy okazję własnoręcznie ozdobić bombki, które potem przywieźliśmy do domu.

Następnie nasze Śnieżynki i Śpiewające Mikołaje wzięli udział w eliminacjach do Miejskiego Konkursu Piosenki Angielskiej, oczywiście z repertuarem świątecznym. Bardzo nam miło poinformować, że grupie Mikołajów udało się i będą reprezentować naszą szkołę w miejskich przesłuchaniach, trzymajcie mocno kciuki!

Nadszedł grudzień, a wraz z nim Mikołajki! Nasz Mikołaj nie zawiódł i w tym roku postanowił sprezentować nam wyjście do Juniora Odkrywcy. Zabawie nie było końca, a tym ona fajniejsza, że wiele się też nauczyliśmy. Zrobiliśmy zawody komu uda się zrobić większy wybuch piany, a niektórzy z nas mogli zabrać do domu DNA, pobrane z groszku. To jednak nie ostatnia przyjemność, która nas czekała tego dnia. Zaraz po powrocie do szkoły odwiedził nas Św. Mikołaj. Było nam bardzo miło, podziękowaliśmy za super wyjście, zaśpiewaliśmy piosenkę i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Każdy z nas napisał list do Mikołaja, prosiliśmy o zabawki, smakołyki, ale również o książki. Niektórzy doskonale wiedzieli na jakie nowości będą czekać pod choinką. Dla niezdecydowanych niezastąpione okazało się wyjście do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie dotyczące nowości książkowych, które właśnie się w niej pojawiły. Już podczas zajęć dało się słyszeć, że to właśnie tę książkę ktoś chciałby od Mikołaja. Bardzo dziękujemy za wspaniałe zajęcia. I obiecujemy, ze do biblioteki na pewno wrócimy.

Jeśli grudzień, to święta, a jeśli święta to jasełka. Próby do naszego przedstawienia sprawiały nam dużo radości. Pomagaliśmy sobie w nauce ról, śpiewaliśmy kolędy. I w końcu nadszedł ten dzień, odświętnie ubrani wyrecytowaliśmy i wyśpiewaliśmy naszym najbliższym życzenia płynące z głębi naszych serc. W tym miejscu chcemy bardzo podziękować mamom, które przygotowały poczęstunek.

Oj, działo się u nas w ostatnim czasie, ale to nie koniec naszych przedświątecznych przeżyć.

Dzień po naszym przedstawieniu udaliśmy się do SCK na jasełka w wykonaniu dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Sochaczewie. Chcemy Wam bardzo pogratulować, wielkiej odwagi, która towarzyszyła wam na scenie, pięknych strojów i bardzo profesjonalnie przygotowanych ról. Poczuliśmy się jak w prawdziwym teatrze.

Na koniec chcemy pogratulować wszystkim, którzy brali udział w Szkolnym Konkursie Kolęd. U nas to już tradycja, że śpiewamy całą klasą. W tym roku byliśmy aniołami i śpiewaliśmy „Pastorałkę anielską”, wspaniałą nagrodą za nasze starania jest wyróżnienie, które otrzymaliśmy. Wszyscy jednak, śpiewaliście pięknie i mamy nadzieje, że za rok też wspólnie będziemy kolędować.

Na koniec chcemy się wam pochwalić ogromnym sukcesem naszego kolegi Marcela Wilamowskiego, który zdobył I miejsce w III Międzynarodowym Turnieju Judo Dzieci i Młodzików. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Wam chcemy życzyć pięknych świąt spędzonych w rodzinnym gronie
i szczęśliwego Nowego Roku.

Klasa 3c

19.12.2016