Uroczyste obchody rocznicowe

22 września 2016 r. o godz. 12 pod pomnikiem w Boryszewie, rozpoczęły  się uroczystości upamiętniające rozstrzelanie przez Niemców, 77 lat temu, 50 żołnierzy Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej. Naszą szkołę godnie reprezentował poczet sztandarowy, obok innych pocztów sztandarowych sochaczewskich szkół i innych instytucji. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz  i mieszkańców Bydgoszczy, Burmistrz Miasta Sochaczewa oraz przedstawiciele władz gminy Nowa Sucha. Wszyscy zgromadzeni wzięli udział we mszy polowej. Obchody uroczystości uświetnił Chór Nauczycielski Vivace oraz program patriotyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. Ostatnim punktem było odczytanie Apelu Poległych, po którym wojskowa kompania honorowa oddała salwy na cześć zamordowanych żołnierzy w czasie II wojny światowej.

Opiekunowie pocztu sztandarowego Edyta Wróblewska, Bartosz Targaszewski

ew