Spotkanie z Policjantką- „Bezpieczna droga do szkoły”

W środę tj. 14.09.2016 w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią Policjantką, którego  celem  było utrwalenie właściwego zachowania się w ruchu drogowym. Udział wzięli wszyscy uczniowie klas pierwszych. Dzieci miały okazję porozmawiać z naszym gościem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą.

Pani Policjantka uczuliła uczniów,  jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy powinien nosić. Prosiła też, aby za każdym razem pamiętali o zapinaniu pasów  podczas podróży samochodem. Ponadto ćwiczyła wspólnie z dziećmi pozycję obronną w przypadku kontaktu z obcymi psami które chcą zaatakować.

Pani Policjantka omówiła niebezpieczeństwa jakie mogą spotkać każdego z nas na drodze, oraz omówiła sposoby ich rozwiązywania.

Kolejną częścią spotkania była krótka pogadanka. Dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań, na które prowadząca udzielała wyczerpujących odpowiedzi.

Na zakończenie wizyty wszyscy bardzo chętnie robili sobie grupowe zdjęcia.

AN

15.09.2016