Wycieczka do Straży Pożarnej w Sochaczewie

Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych to jeden z celów podstawy programowej. Aby zrealizować ten cel świetliczaki 13 września 2016 r. odwiedziły siedzibę Straży Pożarnej w Sochaczewie.

Podczas spotkania został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożarów. Uczniowie mogli usiąść za kierownicą, przymierzyć strój strażacki, spróbować ugasić fikcyjny pożar. W formie pogadanki zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Uczniowie utrwalili sobie numery alarmowe.

Celem naszej wycieczki jest opanowanie przez dzieci niezbędnych umiejętności w sytuacjach zagrożenia oraz wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej.

Justyna Klejna
                                                                                   Karolina Owczarzak - Łon