Mamy dwa pierwsze miejsca

Do 20. 05.2016 r trwał Ogólnopolski Konkursu Origami  pt.”Kwiaty”.
Konkurs organizowany był  przez Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie pod patronatem Burmistrza Miasta Sochaczew Piotra Osieckiego oraz Polskiego Towarzystwa Origami.

Celem konkursu było:

• Propagowanie sztuki origami jako atrakcyjnego sposobu spędzania czasu wolnego, rozbudzanie postawy twórczej u uczniów i zachęcanie do poszukiwania nowych rozwiązań,
  • Rozwijanie kreatywności, wrażliwości estetycznej, zdolności koncentracji, wyobraźni, sprawności manualnej.

Do udziału w konkursie zgłosiło się bardzo dużo dzieci, jednak nasza szkolna komisja zakwalifikowała 9 najlepszych, najciekawszych prac. Były to prace płaskie, modułowe i przestrzenne.

8.06.2016 powołana komisja przez organizatorów dokonała podsumowania konkursu.
Jury przy ocenie brało pod uwagę następujące kryteria:

• zgodność pracy z tematem,
  • pomysłowość i oryginalność,
  • estetyka pracy,
  • atrakcyjność wizualna.

Do konkursu zostały zakwalifikowane 102 prace.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce komisja przyznała dwóm osobom. Są to uczniowie z naszej szkoły -  Wiktoria Piotrowska kl. 6c oraz  Patryk Kacprzak kl. 6e

Gratuluję wyników.

Mirosława Szygalska