Biblioteka bogatsza o nowe książki!

Największym skarbem każdej biblioteki są jej czytelnicy, ale najpierw należy ich zdobyć i zachęcić dobrą książką do częstych wizyt, a w tym bardzo pomagają nowe, interesujące książki …

W tym roku szkolnym nasz księgozbiór powiększył się o 440 pozycji! Dzięki hojności naszych czytelników, którzy podczas akcji Podaruj książkę bibliotece szkolnej, przekazywali swoje książki do naszej biblioteki, nasz księgozbiór wzbogacił się o 281 książek! Dziękujemy :).

Książki przynoszone przez uczniów cieszą się dużym powodzeniem gdyż doskonale trafiają w dziecięcy gust.

Upodobania i mody na czytanie zostały także wzięte przez nas pod uwagę przy zakupie książek w ramach ministerialnego programu Książki naszych marzeń. Wcześniej przeprowadziliśmy wielkie wybory książek i dzięki głosowaniu wśród uczniów i nauczycieli stworzyliśmy TOP-LISTĘ książek, które chcielibyście znaleźć w naszej bibliotece [w zakładce na stronie www]. Po otrzymaniu pieniędzy z Ministerstwa Edukacji Narodowej najczęściej wymieniane pozycje zostały zakupione. Dwa tytuły zostały zaproponowane przez nauczycieli i ,jako lektury, przyjęte z entuzjazmem przez uczniów. Są to Czarownica piętro niżej Marcina Szczygielskiego oraz Dziadek i niedźwiadek Łukasza Wierzbickiego.

W ramach rządowego programu Książki naszych marzeń kupiono 102 pozycje za 2 712,50 zł z czego 2 170, 00 dało Ministerstwo, a 542,50 to tzw. wkład własny. Pozostale książki zakupiono ze środków własnych szkoły. Często trzeba wymieniać lektury obowiązkowe, które siłą rzeczy, przechodząc przez tak wiele rąk, zużywają się naturalnie. Dlatego apelujemy do naszych czytelników – szanujcie nasze wspólne książki.

Wiele książek opisywanych na blogach i rekomendowanych przez Fundację ABC XXI - Cała Polska czyta dzieciom, czy nagrodzonych w konkursie literackim im. Astrid Lindgren już znalazło się w naszym księgozbiorze. Mamy nadzieję, że przyszły rok szkolny w naszej bibliotece będzie równie udany 

PS.

Bardzo nas cieszy widok zaczytanych uczniów, którzy nie mogą się powstrzymać przed „podczytywaniem” na miejscu. Uwielbiamy takie obrazki!

JE, JD

04.06.2016