Wycieczka pełna wrażeń

W dniach od 21 kwietnia do 23 kwietnia klasy IVa, IVb i IVc wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do ośrodka wypoczynkowego „Kulka”.

Kulka jest pięknie usytuowanym ośrodkiem w pobliżu Szczytna, nad jeziorem Łęsk.
W trakcie trzydniowego wyjazdu klasy uczestniczyły w zajęciach na świeżym powietrzu. Były to jazda na quadach po specjalnie przygotowanym torze oraz symulator lotów kosmicznych (tj. żyroskop).Uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi astronauci wyruszający w kosmos. Dzieci uczestniczyły również w zajęciach z survivalu, na których poznały  sztukę przetrwania w trudnych sytuacjach, nauczyły się rozpalać ogień bez zapałek oraz budować schronienie.  Kolejnymi atrakcjami wyjazdu była ścianka wspinaczkowa oraz mega gry, które okazały się być nie lada wyzwaniem dla wielu uczniów. Uczniowie wzięli udział w grze terenowej „Ranny Lotnik”, podczas której ich zadaniem było opatrzeć rannego lotnika i przetransportować go w umówione miejsce, na wcześniej zrobionych samodzielnie noszach.  Ostatniego wieczoru przed powrotem odbyła się nocna gra terenowa ,,Świetliki”. Polegała ona na wędrówce po ciemnym lesie, po trasie wyznaczonej przez świetliki. Dodatkowym utrudnieniem były zadania, które uczniowie musieli wykonywać w czasie gry. Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników wycieczki była dyskoteka w zorganizowana na terenie ośrodka. Podstawowy kurs samoobrony, na którym uczniowie nauczyli się obrony przed atakiem zakończył wycieczkę.

Uczniowie wrócili do domu z dobrymi humorami. To była naprawdę ciekawa wycieczka, podczas której uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach na świeżym powietrzu, zintegrowali się oraz miło i przyjemnie spędzili wolny czas.

Artykuł: M.G

zdjęcia: E.Z, M.G