Dzień Ziemi

Jak co roku  22 kwietnia, w naszej szkole, obchodziliśmy Dzień Ziemi. Klasy 2a i 2f przygotowały przedstawienie dla uczniów klas młodszych. Zabawny skecz „Sznurek Jurka” był okazją do uświadomienia rówieśnikom, że bardzo szybko od jednego sznurka, rzuconego pod nogi może urosnąć „śmieci górka”. Jednak nasi drugoklasiści poradzili sobie ze nią, sortując śmieci do odpowiednich pojemników, bo przecież Ziemia to wyspa zielona, jak śpiewały dzieci.

W przedstawieniu pojawił się również doktor i Pani Ziemia, która narzekała na postępowanie ludzi. Lekarz przekazał Ziemi zalecenia, jak ma o siebie dbać. Wszystkie dzieci na zakończenie złożyły przyrzeczenie młodych ekologów, obiecując troszczyć się o swoją planetę. Za występującymi dziećmi mogliśmy również podziwiać prace plastyczne wykonane przez uczniów klas drugich w ramach realizacji projektu „Razem z przyrodą”.

zdj. A. Witkowska

A.W.