Światowy Dzień Zdrowia w klasach 4a i 4c

W dniach od 1 do 8 kwietnia 2016 roku klasy 4a i 4c wzięły aktywny udział w obchodach Światowego Dnia Zdrowia. W ramach obchodów tego dnia przeprowadzono różnorodne konkursy i zajęcia sportowe. W piątek 1 kwietnia uczniowie klas 4a i 4c zapoznali się z gazetką o cukrzycy. Następnie wychowawczynie klas przeprowadziły pogadankę na temat przyczyn, objawów, skutków i leczenia tej choroby na godzinach wychowawczych. W poniedziałek odbyło się podsumowanie konkursu na filmik przedstawiający przygotowanie zdrowego posiłku w domu. Kolejnym etapem obchodów było zapoznanie się z prezentacją multimedialną i krótkimi filmikami edukacyjnymi na temat zdrowego stylu życia. Na zakończenie tygodnia uczniowie wybrali się klubu sportowego Gymme Fitness w Sochaczewie. Na początku odbyła się rozmowa z dietetykiem panią Natalią Gawrylczyk-Zielińską, podczas której uczniowie zapoznali się z nową piramidą żywieniową  oraz zasadami zdrowego żywienia i stylu życia. Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach taneczno–ruchowych poprowadzonych przez instruktorkę fitnessu panią Ewelinę Rożnowską. Serdecznie dziękujemy klubowi Gymme Fitness  za niezwykle ciekawą lekcję wychowania fizycznego.

Wychowawczynie klas 4a i 4c

Artykuł: A.W, M.G,