Wizyta pani dietetyk w klasie IIb

W ramach działań mających na celu promowanie wiedzy dotyczącej cukrzycy, dnia 11 kwietnia 2016 roku, do klasy IIb zawitała dietetyk – pani Marta Sęk. Pani Marta przekazała dzieciom najważniejsze informacje na temat rodzajów cukrzycy, jej symptomów i sposobów zapobiegania cukrzycy typu II. Uświadomiła uczniów, że cukrzyca to choroba, którą nie można się zarazić, ale bardzo ważne jest udzielenie pomocy osobie chorej, gdy np. jest w sytuacji, kiedy poziom cukru w organizmie nagle i gwałtownie spada. Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda pompa insulinowa, glukometr i pastylki glukozy, które podaje się choremu. Wiedzą już, jak wygląda pomoc w nagłej sytuacji zasłabnięcia osoby chorej na cukrzycę i wiedzą, jak często takie osoby muszą sprawdzać poziom cukru oraz kontrolować swój stan zdrowia pod okiem lekarza diabetologa. Pani dietetyk podała przykłady sławnych sportowców chorych na cukrzycę i uświadomiła dzieciom, że z tą chorobą żyje się normalnie, ale trzeba być bardzo zdyscyplinowanym i odpowiedzialnym. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w prezentacji zadając ciekawe i mądre pytania. Dziękujemy za poszerzenie naszej wiedzy o tak ważne informacje. Była to pouczająca lekcja.

Uczniowie klasy IIb z wychowawczyniami

12.04.2016