Nad chmurami

Dzień 25 listopada 2015 r. zaczął się dla uczniów klasy IIIb bardzo wcześnie. Już o godzinie 5:50 wyruszyli na lotnisko do Modlina. Dokładnie o 8:15 samolot z wesołą gromadą i opiekunami wystartował i wszyscy pasażerowie mogli podziwiać przepiękne widoki. Podroż samolotem jest szybka, więc już przed godziną dziesiątą rozpoczął się spacer po ZOO. Wszystko było wspaniałe, groźne krokodyle, wielkie hipopotamy, wesołe małpki, dostojne tygrysy, wesołe pingwinki i kolorowe motyle. Głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne można podziwiać z podwodnego, akrylowego tunelu o długości 18 metrów. I to właśnie to miejsce zrobiło na nas największe wrażenie. Kolejnym punktem były warsztaty „Dwa Bieguny, Cały Świat”. Czas mijał nieubłaganie i musieliśmy pożegnać to niezwykłe miejsce. Przed nami jeszcze lot samolotem i oczywiście podziwianie pięknie oświetlonych miast.

To był niezwykły dzień. Bardzo dziękujemy pani dyrektor Ewie Malinowskiej i pani Asi Winnickiej, że razem z naszymi paniami czuwały nad nami. I naszym rodzicom - zaufali nam i wierzyli, że damy radę.

Uczniowie klasy IIIb

A.R.