Z wizytą u weterynarza

Dnia 29 października 2015r. klasa 1a wraz z wychowawczyniami wybrała się do Przychodni Weterynaryjnej Maxivet.

Celem spotkania było zapoznanie się z pracą weterynarza oraz uświadomienie dzieciom jaki to trudny i odpowiedzialny zawód. Uczniowie dokładnie obejrzeli gabinet weterynaryjny, szpital dla zwierząt oraz salę operacyjną. Pani weterynarz opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, a także jak należy zachować się podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania oraz operowania zwierząt. Uczniów spotkała niesamowita niespodzianka- miały okazję pogłaskać i usłyszeć bicie serca pacjenta na żywo - była to świnka morska. Dzieci  zobaczyły również bardzo chorego pieska w szpitalu dla zwierząt. Pani weterynarz pokazała również aparat RTG oraz bakterie przez mikroskop.

Po spotkaniu u weterynarza wybraliśmy się do sklepu zoologicznego. Pani pracująca w sklepie pokazała nam różne zwierzątka między innymi chomiki, rybki, jaszczurki, myszki jednak najwięcej zainteresowania dzieci, wzbudził mały króliczek miniaturka, którego uczniowie mogli nawet przytulić.

Dzieci brały aktywny udział w obydwu spotkaniach i chętnie opowiadały o swoich zwierzątkach domowych. Ta niezwykła lekcja na pewno na długo zostanie w ich pamięci.

Marta Frej

30.10.2015