Otrzęsiny klas czwartych

30.10.2015 uczniowie klas czwartych przeszli chrzest bojowy polegający na wykonaniu przez nowo przyjętych uczniów klas czwartych różnych zadań, a także konkurencji sportowych. Impreza o nazwie OTRZĘSINY klas IV jest od wielu lat tradycją w naszej szkole i cieszy się dużą sympatią. Zmagania pomiędzy klasami odbywają się w obecności Dyrekcji, przedstawicieli Rady Uczniów, swoich wychowawców i nauczycieli wychowania fizycznego.

Pierwsze przygotowania miały miejsce podczas lekcji uczniów klas czwartych z wychowawcami, kiedy to wspólne układali oni piosenki o swojej klasie na melodię "Wlazł kotek na płotek”. Drugie zadanie polega na przygotowaniu charakteryzacji jednej osoby z klasy na najbardziej oryginalnego KOTA. W tym roku poza prezentacją swojego kociego wdzięku, wszystkie kotki rywalizowały ze sobą w szybkości przenoszenia piłeczek.

Drużyny sportowe rozegrały kilka konkurencji, które znacznie podgrzały emocje wszystkich zgromadzonych. Odbył się"pojedynek siłaczy”, czyli przeciąganie liny i "transport hula – hop po okręgu”, wyścig na tratwach z puzzli piankowych, przenoszenie dużych piłek, sztafeta na nietypowych deskorolkach. Wszystkie zadania wymagały doskonałej współpracy całych zespołów, koncentracji i waleczności do końca. Najważniejszym celem imprezy była wspólna zabawa, integracja na poziomie klas czwartych i relaks podczas aktywności fizycznej.

Organizatorami imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego z pomocą wychowawców klas IV-tych.

Katarzyna Figat

31.10.2015