Podsumowano rok sportowy 2014/2015

W piątek, 23 października 2015r. w ZSRCKU podsumowano powiatowe wyniki sportowe 2014/2015. Najlepszym szkołom, zawodnikom i trenerom wręczono puchary i statuetki. Były gratulacje, podziękowania i wystąpienia gości.

Podczas podsumowania sportowego roku wręczono m.in. puchary Mistrzom Powiatu Sochaczewskiego w rywalizacji szkół podstawowych, gimnazjów, oraz szkół ponadgimnazjalnych. Wyróżnienia otrzymały też najlepsze szkoły powiatu konkurujące w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Spotkanie było również okazją do wręczenia wyróżnień medalistom, ich opiekunom i trenerom XVI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Radom/Siedlce. Puchary wręczała rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk oraz jej trener Krzysztof  Kaliszewski.

W spotkaniu udział wziął m.in. prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Mirosław Domińczak, poseł Maciej Małecki, starosta Jolanta Gonta sekretarz PSZS Zenon Grąbczewski. Goście gratulowali młodzieży osiągnięcia dobrych wyników, prezes M. Domińczak podkreślał, że dzięki budowie na terenie naszego powiatu zaplecza sportowego, tj. nowych sal gimnastycznych czy boisk, młodzież również w mniejszych szkołach ma szansę na rozwijanie i doskonalenie umiejętności sportowych.

Podziękowania za współorganizację zawodów sportowych otrzymali także dyrektorzy szkół oraz ośrodków sportowych działających na terenie miasta i gmin powiatu.

O część artystyczną zadbali uczniowie ZSRCKU.

Uczniowie naszej szkoły bezapelacyjnie zdobyli pierwsze miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych zdobywając 108pkt, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Teresinie(73.5pkt), a miejsce trzecie Szkoła Podstawowa nr 3 w Sochaczewie (73pkt).

Puchar dla „czwórki” odebrała Dyrektor Szkoły Pani Ewa Malinowska, oraz nauczyciel wychowania fizycznego Bartosz Targaszewski.

Jednocześnie oficjalnie zainaugurowano kolejny 2015/2016 rok sportowy. Organizatorem podsumowania roku sportowego było Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Sochaczewie oraz społeczność szkoły „Ogrodnik”.

bt

24.10.2015